Bardzo często studenci szukają pracy, w której mogą zarobić całkiem przyzwoite pieniądze. Bardzo dużo zależy także od ulg, które im przysługują. Zarówno student na uczelniach publicznych jak i prywatnych to pracownik idealny. Zwłaszcza dla dużych korporacji. Student zatrudniony na podstawie umowy nie podlega ubezpieczeniom płaconym do ZUS. Dzięki temu jest to swojego rodzaju tańszy pracownik. Układ opłacalny zarówno dla pracownika jak i pracodawcy. Bardzo ważna jest tutaj forma zatrudnienia. Może on być zatrudniony na podstawie umowy na zlecenie.
Idealna praca dla studenta
Strona główna » Staże i praca » Idealna praca dla studenta
- 1101 Views
- admin
- 7 stycznia 2020
- 1
- Absolwenci Finanse Studenta Staże i praca
Doświadczenie dla pracodawcy, jest często ważniejsze od dyplomu
Jak twierdzą pracodawcy, których opinie zebrane zostały w Bilansie Kapitału Ludzkiego, liczy się przede wszystkim doświadczenie na danym stanowisku, w wybranym zawodzie. Stopnie w indeksie, drugi kierunek czy nawet wyjazdy za granicę znajdują się dalej na liście wymagań. Co ciekawe, wyżej niż nauka oceniane są nawet doświadczenia w pracy w obszarach, które nie są związane z wymarzonym zawodem, np. w gastronomii czy handlu.
- 1722 Views
- 10 kwietnia 2020
- 4
Termin ważności legitymacji studenckich automatycznie przedłużony do końca maja
Praca na studiach dla zdobycia doświadczenia i pieniędzy
Pracę warto zacząć już na studiach. Pracodawca zwraca szczególną uwagę na CV. Tak więc doświadczenie. To bardzo ważna sprawa aby oprócz wiedzy posiadać doświadczenie. Taki pracownik to skarb. Dlatego właśnie warto pomyśleć chociaż o minimalnej pracy podczas nauki.
Jeśli o to samo stanowisko rywalizują dwie osoby i jedna może wykazać się doświadczeniem w pracy, a druga nie, to ta z doświadczeniem – nawet kelnera – zostanie zatrudniona – twierdzą eksperci rynku pracy.
Co motywuje studentów do pracy? Głównie pieniądze – wynika z raportu „Student w pracy”. Taką przyczynę wskazuje 83 proc. przebadanych osób. Zaledwie 66 proc. kieruje się szansą zdobycia doświadczenia. Inne powody podjęcia pracy podczas okresu nauki, to choćby chęć sprawdzenia się, rozwijania pasji czy zbyt dużo wolnego czasu. Na samym początku kariery nie ma co jednak liczyć na kokosy. Młodzi pracownicy ponad elastyczność przedkładają jednak stabilność zatrudnienia, płatne urlopy i przywileje wynikające z Kodeksu pracy. Poza tym wydaje im się, że szef, który zatrudnia studenta na umowę o pracę, jest uczciwy, nie kombinuje i oferuje wysokie standardy.
Gdy student szuka pracy
Student może znaleźć tak naprawdę każdą pracę. Wszystko zależy od cech charakteru młodej osoby. Komunikatywność, pracowitość, a przede wszystkim obowiązkowość. Wyróżnić można naprawdę wiele możliwości posad dla studentów. Ofert pracy dla studentów jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od tego czym się tak naprawdę interesujemy. Zazwyczaj jednak studenci wybierają ofertę pracy ze względy na zarobki, a nie zainteresowanie. Pracodawcy również chętniej zatrudniają studentów, gdyż nie muszą odprowadzać za nich składek ZUS i na ubezpieczenie zdrowotne. Dlatego studenci z aktualnym hologramem na legitymację są bardziej pożądani.
Studenci w oczach pracodawcy
Każda osoba, która coś osiągnęła, na początku była związana z kierunkiem kompletnie nie związanym z własnym zainteresowaniem. Dodatkowo należy przyznać, że studentom oferuje się coraz niższe stawki. Pracodawca uważa, że właśnie takie rozwiązanie będzie najlepsze. Mieć pracownika, którzy cieszy się z oferty pracy. Nie trzeba mu dużo płacić, a obowiązki są wykonane. Każdy student powinien poszukać przede wszystkim uczciwej pracy. Może ją co jakiś czas zmieniać. Jednak najważniejsze jest wypełnienie wszystkich obowiązków. Coraz częściej studenci poszukują pracy. Chcą zarobić na życie, opłaty jak i wszystkie roszczenia wobec uczelni.
- 3140 Views
- 12 grudnia 2019
- 3
Praca magisterska – jak ją szybko i dobrze napisać?
Studia II stopnia kończą się obroną pracy magisterskiej. To właśnie napisanie pracy i oddanie jej w oznaczonym terminie pozwala, by w przyszłości absolwent tytułowany był mianem magistra. W teorii magisterkę
- 1778 Views
- 2 listopada 2019
- 2
Zmiany w nowym roku akademickim
Radykalne zmiany w funkcjonowaniu uczelni wyższych nie są wprowadzane często, lecz w roku akademickim 2018/2019 ministerstwo szykuje niemałe udogodnienia. W najbliższych miesiącach każda uczelnia w Polsce będzie musiała dostosować swoje
- 1211 Views
- 15 października 2019
- 2
Czy bycie absolwentem renomowanego uniwersytetu wystarczy?
Dawniej już samo uzyskanie wyższego wykształcenia stanowiło gwarancję otrzymania dobrze płatnej pracy. Aktualnie otrzymanie dyplomu nie ma już takiego znaczenia, a nawet większą szansę na pracę mają absolwenci szkół zawodowych,
- 24 sierpnia 2020
- 1
Elektroniczna Legitymacja Studencka – warto ją mieć zawsze przy sobie
- 15 stycznia 2020
- 2
Pomoc finansowa od rodziców – co na to skarbówka?
- 24 sierpnia 2020
- 1
Elektroniczna Legitymacja Studencka – warto ją mieć zawsze przy sobie
- 28 lipca 2020
Studia za zachodnią granicą
- 2 czerwca 2020
Komentarze (1)
Pracuś
08 sty 2020Problem jest, że nie zawsze się da połączyć pracę i studia. A pracodawca już żąda 10 letniego doświadczenia.