Studia II stopnia kończą się obroną pracy magisterskiej. To właśnie napisanie pracy i oddanie jej w oznaczonym terminie pozwala, by w przyszłości absolwent tytułowany był mianem magistra. W teorii magisterkę powinno pisać się cały piąty rok studiów. W praktyce jednak nie każdy żak zabiera się do swojej pracy we wcześniejszym terminie. Co trzeba wiedzieć, zanim siądzie się do opracowywania literatury i pisania kolejnych stron pracy magisterskiej? Zebraliśmy informacje, które przydadzą się każdej osobie z rozwagą podchodzącej do pisania swojej pracy.
Praca magisterska – jak ją szybko i dobrze napisać?
Strona główna » Video porady » Praca magisterska – jak ją szybko i dobrze napisać?
- 3141 Views
- admin
- 12 grudnia 2019
- 3
- Absolwenci Prace dyplomowe Video porady
Podstawowe cechy pracy magisterskiej
W odróżnieniu od pracy licencjackiej magisterka musi cechować się wyższym poziomem. Chodzi nie tylko o szersze spojrzenie na opracowywaną tematykę, lecz także głębsze opracowanie literatury i rozważne dobranie sposobów wykonywania badań. W przypadku prac magisterskich wyróżnić można ich trzy rodzaje. Studenci zajmują się pisaniem dzieł teoretycznych, empirycznych, a także przeglądowych. Prace teoretyczne opierają się na naukowych teoriach. Omawiają wybraną koncepcję problemu i wykorzystują badania poznawcze. Magisterka przeglądowa to z kolei porównywanie pozycji literatury, które traktują o poruszanej tematyce. Ostatni rodzaj prac, a więc dzieła empiryczne badają związki pomiędzy obserwowanymi zjawiskami, bazują na literaturze, a ostatecznie pozwalają na wyciąganie pewnych wniosków. Studenci nie mogą zapomnieć, by ich praca magisterska posiadała jasno sprecyzowany cel pracy, a także właściwy temat. Ważną rolę w procesie powstawania dzieła odgrywa promotor i nie należy bagatelizować jego pomocy. To właśnie on może mieć istotny wpływ na ostateczny wygląd pracy, dzięki nakierowywaniu studenta na odpowiednie myślenie.
- 932 Views
- 23 lutego 2020
- 4
Oświadczenie o zgubieniu legitymacji studenckiej szansą na zniżki studenckie
Błędy na starcie pisania pracy dyplomowej
Wielu studentów popełnia jeden duży błąd jeszcze przed rozpoczęciem pisania pracy dyplomowej, uniemożliwiając sobie czerpanie z tego jakiejkolwiek przyjemności. Jak zepsuć sobie pisanie pracy już na starcie? Wystarczy wybrać temat, który kompletnie cię nie interesuje. Gdy zbliżał się czas podejmowania decyzji dotyczących wyboru tematu, zorientowałam się, że nie ma w tym większego sensu – moja praca nie zmieni niczyjego życia, nie wniesie nic nowego do świata nauki, tak naprawdę dostanę dzięki niej tylko dyplom ukończenia studiów licencjackich, a tytuł magistra dawno zniknął już z listy moich celów i marzeń. Chciałam jednak dokończyć to, co zaczęłam (czasu spędzonego na studiach nie żałuję, po prostu z czasem uświadomiłam sobie, że ich kontynuacja nie jest mi już potrzebna). A skoro już mam poświęcić sporo czasu na robienie czegoś, co nic mi nie da, niech mi to chociaż sprawi frajdę. Dlatego wybrałam temat, który uwielbiam.
Magisterka nie taka straszna
Poza tradycyjną literaturą do pisania pracy magisterskiej przydatne mogą okazać się publikacje z sieci oraz naukowe czasopisma. Rodzaj wykorzystywanych źródeł zależeć powinien przede wszystkim od charakteru pracy – dzięki jasnemu, wąskiemu tematowi łatwiej będzie napisać wartościową pracę. Z czego powinna składać się magisterka oddawana promotorowi? Przede wszystkim z takich elementów, jak spis treści i bibliografia, strona tytułowa, czy wstęp. Poszczególne rozdziały mogą obejmować nawet kilkadziesiąt stron – ważne, by nie tworzyć pracy traktującej w kółko o tym samym, lecz pisać zwięźle i wyłącznie na temat. Po napisaniu pracy przejdzie ona przez system zapobiegający plagiatom. Student musi pamiętać, by każdy cytat opatrzony był właściwym przypisem. Co z obroną? Jak twierdzi wielu, to tylko formalność. Zostaje więc życzyć przyszłym studentom powodzenia!
Student musi zadbać o swój interes
Nowe przepisy wchodzą w życie w grudniu 2020 roku. Od tej pory rozporządzenie wydane przez Unię Europejską regulować ma metodę zawierania umów z przewoźnikami publicznymi, a także sposoby na rekompensatę przewoźnikom nieopłacalnych linii przez samorząd. Studenci korzystający z ulg studenckich muszą od tej pory samodzielnie sprawdzać, czy dany przewoźnik uprawniony jest do sprzedaży biletu ze zniżką. Oczywiście, samorządy mogą same podjąć się przygotowywania informacji dla pasażerów, czy dany przewoźnik sprzedaje ulgowe bilety dla studentów, czy też nie. Z jakimi konsekwencjami musi liczyć się osoba, która kupiła bilet ze zniżką studencką, a kierowca nie uznaje tego typu ulg? Wówczas pasażer zmuszony będzie do zakupu normalnego biletu na przejazd. Zmiany opracowane przez urzędników z Unii Europejskiej będą obowiązywać w naszym kraju już wkrótce – polski rząd musi jednak właściwie się do nich odnieść i znaleźć sposób na ułatwienie pracy samorządom i przejazdów konsumentom.
Jak długa powinna być praca magisterska
Długość pracy licencjackiej to zazwyczaj 30 do 60 stron. Oczywiście, zdarzają się uczelnie lub indywidualne wymagania promotorów, które odbiegają od tych liczb i może się okazać, że w zupełności wystarczy, kiedy student napisze swój licencjat na 25 stron. W przypadku długości pracy magisterskiej, objętość zwiększa się około dwukrotnie. Zazwyczaj, granica dolna to 50 stron, a górna nawet ponad 100. Ilość stron nie należy do najmniejszych, należy jednak pamiętać, że waga tej pracy jest znacznie większa, a student znajduje się etap wyżej, niż w przypadku np. licencjatu.
Czy korzystać z pomocy w pisaniu pracy magisterskiej ?
Pisanie prac dyplomowych na zlecenie to coraz bardziej intratny biznes. Inżynierka licząca 60 stron kosztuje 1200 złotych. Gdy to już 80-stronicowa magisterka, dasz 1600. Takie stawki obowiązują na czarnym rynku pisania prac dyplomowych. Student zaoszczędzi na czasie, ale nie pieniądze.
Podobnych stron otwarcie oferujących pisanie m.in. prac dyplomowych na zlecenie jest w internecie mnóstwo. – Konkurencja na tym rynku jest coraz większa, ale mam też wrażenie, że chętnych na kupno prac regularnie przybywa. Przeciętna cena pracy licencjackiej to ok. 1,2–1,5 tys. zł. Prace magisterskie to najczęściej wydatek rzędu przynajmniej 2 tys. zł. W zamian jednak piszący zapewniają, że praca nie zostanie wykryta przez żaden z systemów antyplagiatowych.
- 649 Views
- 28 stycznia 2020
- 1
Czym wspomóc się podczas nauki?
Pierwszy produkt z czym nam się kojarzy wspomagacz podczas nauki to oczywiście napój energetyczny. Zwłaszcza jeśli mamy sesję poprawkową. Wspomagając mózg musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. To lecytyna jest
- 1778 Views
- 2 listopada 2019
- 2
Zmiany w nowym roku akademickim
Radykalne zmiany w funkcjonowaniu uczelni wyższych nie są wprowadzane często, lecz w roku akademickim 2018/2019 ministerstwo szykuje niemałe udogodnienia. W najbliższych miesiącach każda uczelnia w Polsce będzie musiała dostosować swoje
- 1211 Views
- 15 października 2019
- 2
Czy bycie absolwentem renomowanego uniwersytetu wystarczy?
Dawniej już samo uzyskanie wyższego wykształcenia stanowiło gwarancję otrzymania dobrze płatnej pracy. Aktualnie otrzymanie dyplomu nie ma już takiego znaczenia, a nawet większą szansę na pracę mają absolwenci szkół zawodowych,
- 24 sierpnia 2020
- 1
Elektroniczna Legitymacja Studencka – warto ją mieć zawsze przy sobie
- 15 stycznia 2020
- 2
Pomoc finansowa od rodziców – co na to skarbówka?
- 24 sierpnia 2020
- 1
Elektroniczna Legitymacja Studencka – warto ją mieć zawsze przy sobie
- 28 lipca 2020
Studia za zachodnią granicą
- 2 czerwca 2020
Pisacz
12 gru 2019A ile osób zdecydowało się na usługi „pomagam pisać prace” ciekaw jestem.
Ohhiahh
20 gru 2019No i tak to zwykle jest praca odtwórcza. Wystarczy przepisać swoimi słowami jakaś pracę i nie będzie plagiatu.
Kapryś
20 sty 2020Najpierw praca licencjacka , potem magisterska. A nie lepiej byłoby napisać raz pracę dyplomową ale dobrą?