Pierwszy produkt z czym nam się kojarzy wspomagacz podczas nauki to oczywiście napój energetyczny. Zwłaszcza jeśli mamy sesję poprawkową. Wspomagając mózg musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. To lecytyna jest najbardziej potrzebna w tym okresie. Nie tylko poprawia ona pamięć ale także koncentruje. Szczególnie polecana osobom, które bardzo ciężko pracują umysłowo. Zarówno dla młodych osób jak i starszych. Ważne jest aby odżywiać się zdrowo oraz dać odpocząć swojemu mózgowi. Ważne jest też równomierne zmęczenie ciała jak i mózgu.
Czym wspomóc się podczas nauki?
Strona główna » Studenckie życie » Czym wspomóc się podczas nauki?
- 693 Views
- admin
- 28 stycznia 2020
- 1
- Na uczelni Prace dyplomowe Studenckie życie

Naturalność to podstawa
Innym sprawdzonym składnikiem jest tauryna. Wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, poprawia funkcje poznawcze. Pomaga się skupić na nauce. Jednak należy ją stosować z umiarem. Do innego popularnego składnika zalicza się kofeina. Wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Usuwa zmęczenie, poprawia koncentrację. Nie wolno przesadzać z kofeiną, jest ona uzależniająca. Najczęściej takie środki są sprzedawane w tabletkach musujących. Środek witaminowy, który w swoim składzie zawiera także składniki mineralne. Najzdrowsze są naturalne środki.
Zdrowe odżywianie jest najważniejsze
Poprawa koncentracji to odpowiednie odżywianie. Dobra pamięć i koncentracja wymaga przestrzegania kilku zasad. Codzienna dieta powinna być bogata w:
- witaminy A, E i C
- witaminy z grupy B
- kwas foliowy
- makroelementy
Do wzrostu koncentracji przyczynia się dieta bogata w białko, zielone warzywa i produkty pełnoziarniste. Pamiętaj również, że zawarta w kawie kofeina obniża poziom koncentracji. Warto również zastąpić herbatę i napoje gazowane dużą ilością wody mineralnej. Nie zapominaj o śniadaniu. Pierwszy posiłek dnia doskonale wpływa na pamięć krótkotrwałą i koncentrację. Systematyczne jedzenie pełnowartościowych śniadań to gwarancja osiągnięcia lepszych wyników w nauce. Pamiętajmy jednak, by rano na talerzu nie zabrakło nabiału, produktów pełnoziarnistych oraz owoców. Unikajmy zaś pokarmów wysokokalorycznych. Podczas jedzenia zachowajmy umiar, ponieważ przejadanie się pogarsza koncentrację.
- 65 Views
- 24 sierpnia 2020
- 1
Elektroniczna Legitymacja Studencka – warto ją mieć zawsze przy sobie
Sen jest bardzo ważny dla mózgu , dlatego daj mu odpocząć.
Śpij i nie miej wyrzutów sumienia. Po kilku niedospanych nocach możemy nawet doświadczać krótkotrwałych zaników świadomości. Ponadto znacznie obniża się nasza odporność, co może grozić chorobami, a – jak wiemy – wtedy nie jesteśmy w stanie się skoncentrować nawet na najprostszych czynnościach.
Sen wpływa na wzmocnienie połączeń między komórkami nerwowymi, dlatego znacznie lepiej jest nam się skupić po zdrowo przespanej nocy. Dobrym pomysłem jest też drzemka w ciągu dnia – już 20 minut snu wystarczy, by poprawić pamięć oraz koncentrację i z nowymi siłami wrócić do swoich zadań. Aktywność fizyczna poprawia nie tylko kondycję ciała, ale również umysłu. Wystarczy przed ważnym zadaniem wykonać kilka prostych ćwiczeń, np. aerobowych bądź siłowych, a znacznie łatwiej będzie nam się skupić.
Zaliczenie sesji na dopingu?
Każdy student dobrze wie jak bardzo ważne jest zaliczenie sesji. Dużo nauki, mało snu. Bardzo często młode osoby wspomagają się niezdrowymi napojami typu kawa. W takich przypadkach należy pomyśleć o naturalnych wspomagaczach. Mowa o ziołach, przyprawach i innych skutecznych, a bezpiecznych produktach. Studenci poszukują różnych sposobów byleby tylko zaliczyć sesje i otrzymać z dziekanatu naklejki na legitymację z nową datą. Bardzo często studenci, którzy mają dużą ilość nauki, nie śpią w nocy. Nauka, przyswojenie wiedzy oraz chęć zaliczenia sesji. Coraz częściej młode osoby uczą się właśnie w nocy. Jednak to nie jest dobre rozwiązanie. Jeśli już naprawdę mamy dużo obowiązków, a nauka w nocy to jedyna szansa na ukończenie studiów, warto pomyśleć nad naturalnymi wspomagaczami. W takim przypadku absolutnie nie można myśleć o żadnych sztucznych napojach. One działają najgorzej. Sztuczne barwniki, aromaty to nie są substancje polecane studentom. Jeśli już potrzebujemy naturalnych wspomagaczy, warto wybrać owoce oraz warzywa. Napój, który można przygotować samodzielnie w domu. Woda mineralna w połączeniu z ziołami, owocami czy innymi naturalnymi wyciągami z roślin. Podczas nauki należy wybrać tylko i wyłącznie naturalne sposoby.
Kilka sposobów na koncentrację i poprawę wydajności w nauce
Rób przerwy
Zauważyłeś, że podczas uczenia się twoje myśli czasem gdzieś uciekają, musisz kilka razy przeczytać zdanie, żeby je zrozumieć? To znak, że twój mózg potrzebuje odpoczynku. W takich momentach wstań, przejdź się, podejdź do okna i wdychaj świeże powietrze, wypij szklankę wody. Praca bez żadnych przerw zmniejsza naszą koncentrację, a przez to powoduje obniżenie efektów.
Stawiaj sobie cele
Zanim rozpoczniemy pracę, dobrze jest postawić sobie cele, ale oczywiście powinny być one realne. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam skupić się na działaniu, łatwiej też będzie odrzucić wszelkie pokusy przerwania pracy.
Porządek jest najważniejszy
Jeśli zasiadamy do bardzo ważnego zadania i zależy nam na tym, by w pełni się na nim skoncentrować, uporządkujmy swoje miejsce pracy. To bardzo ważne. Porządek w naszym najbliższym otoczeniu to porządek w głowie. Przede wszystkim usuńmy z biurka przedmioty, które mogłyby odciągnąć nas od pracy, np. telefon komórkowy.
Zapewnij sobie wszystkie narzędzia pracy
Zdarza się, że podczas pracy czy nauki, okazuje się, że czegoś nam brakuje. Być może wypisał nam się mazak, skończyła się woda, zapomnieliśmy o ważnej książce. To skutecznie rozprasza naszą uwagę. Dlatego postarajmy się wcześniej zadbać o wszystko, co jest nam niezbędne do pracy lub nauki.
Tylko jedna czynność
Wielozadaniowość to wróg koncentracji. Aby skutecznie się skupić, nie należy wykonywać kilku czynności jednocześnie. Bądźmy w tym jednym zadaniu całym ciałem i umysłem, a zakończymy je wcześniej i z lepszym efektem, bez konieczności wprowadzania poprawek.
Unikaj przyzwyczajeń
Przyzwyczajenie jest największym wrogiem koncentracji. Jeśli wykonujesz jakąś czynność często, staje się ona dla ciebie powszednia i mniej interesująca, przez co nie przykładasz dużej wagi do tego, jak ją wykonujesz. Robisz to mechanicznie, często myśląc o czymś zupełnie innym. Dlatego, aby osiągnąć maksymalne skupienie uwagi na wykonywanej czynność, staraj się myśleć o niej jak o czymś, co wykonujesz po raz pierwszy i ostatni. Spróbuj wzbudzić w sobie na nowo zainteresowanie tą czynnością.
Zrelaksuj się
Jeśli wiemy, że czeka nas dzień pełen intensywnej pracy, nie zapomnijmy znaleźć w nim choć chwili na relaks. Jeśli przyjemność sprawiają nam spacery, to zaznaczmy je sobie w planie dnia. Jeśli jest to gotowanie, przygotujmy sobie coś pysznego. Chodzi o to, by nie myśleć nieustannie o zadaniu, ale chociaż na chwilę skierować uwagę na coś, co nas rzeczywiście odpręża. Pamiętajmy, że stres źle wpływa na zdolność koncentracji.
- 1814 Views
- 2 listopada 2019
- 2
Zmiany w nowym roku akademickim
Radykalne zmiany w funkcjonowaniu uczelni wyższych nie są wprowadzane często, lecz w roku akademickim 2018/2019 ministerstwo szykuje niemałe udogodnienia. W najbliższych miesiącach każda uczelnia w Polsce będzie musiała dostosować swoje
- 1271 Views
- 15 października 2019
- 2
Czy bycie absolwentem renomowanego uniwersytetu wystarczy?
Dawniej już samo uzyskanie wyższego wykształcenia stanowiło gwarancję otrzymania dobrze płatnej pracy. Aktualnie otrzymanie dyplomu nie ma już takiego znaczenia, a nawet większą szansę na pracę mają absolwenci szkół zawodowych,
- 24 sierpnia 2020
- 1
Elektroniczna Legitymacja Studencka – warto ją mieć zawsze przy sobie
- 15 stycznia 2020
- 2
Pomoc finansowa od rodziców – co na to skarbówka?
- 24 sierpnia 2020
- 1
Elektroniczna Legitymacja Studencka – warto ją mieć zawsze przy sobie
- 28 lipca 2020
Studia za zachodnią granicą
- 2 czerwca 2020
Komentarze (1)
Antns
28 sty 2020Najlepszy jest jakiś energetyk i kawa. Fakt czasem mogą pojawić się jakieś małe palpitację, ale cóż. Czego się nie robi dla nauki.